Poradnik dla fryzjerów, stylistów oraz właścicieli salonów fryzjerskich

Farbowanie włosów – techniki

Farbowanie włosów – najpopularniejsze techniki

Farbowanie włosów można wykonać na wiele różnych sposobów, oto najpopularniejsze techniki:

PASEMKA- mogą być jedno lub wielokolorowe. Najcześciej nakłada się je za pomocą foli lub w przypadku krótkich włosów -czepka.
KOLORYZACJA TON W TON – lekkie farbowanie polegające na pogłębieniu naturalnego odcienia włosów lub nadanie im ciepłych refleksów.

KONTRAST – można zastosować w większości technik koloryzacji np. w pasemkach poprzez zastosowanie dwóch mocno różniących się od siebie kolorów. W farbowaniu wstawiając kontrastowe pasmo sprawia się, że koloryzacja nabiera charakteru i życia.

MAKIJAŻ WŁOSÓW – na włosy nakłada się dwa naturalnie wyglądające kolory , które wywołują grę światła. Odcień ciemniejszy nanosi się na dolną cześć fryzury (od karku), odcień jasniejszy na zewnętrzne partie włosów. Zabieg dobrze podkreśla precyzyjne cięcie.

BALLEYAGE – Polega na pokryciu włosów kilkoma kolorami(2,3). Balleyage to zwykle gama kolorów współgrająca ze sobą.Można go zrobić w prawie każdym odcieniu rozróżniając tonacje.

REFLEKSY – połączenie tradycyjnych pasm i balleyagu . Wykonuje się to jednak nie na całej głowie, lecz tylko na czubku głowy, osiągając efekt rozświetlenia fryzury. Refleksy można wykonać na naturalnych włosach lub w celu pogłebienia koloru na włosach farbowanych.

TRIKOLOR – jest to pokrycie włosów trzema kolorami. Najciemniejszy odcień nakłada się na dolne pasma, jasny (najczęściej blond) na wierzchnie warstwy. Trzecim kolorem, zbliżonym do naturalnego odcienia włosów barwi sie pojedyńcze pasma.

PIKSELE – W salonach fryzjerskich w Hiszpanii, Londynie i Nowym Jorku zapanował nowy trend – kolorowe piksele. Coś nam się wydaje, że niebawem o modzie na szare włosy nikt już nie będzie pamiętał.

FLAMBOYAGE – Określenie flamboyage to połączenie dwóch słów: flame (płomień) i baleyage, natomiast kojarzące się z nim słowo flamboyant oznacza ostentacyjność. To w dużej mierze wystarcza do opisania jednego z najświeższych trendów koloryzacji włosów.

OMBRE – czyli rozjaśnione końce i ciemne włosy u nasady. Trend na wyraźnie rozjaśnione końcówki został już dawno wyparty przez jego bliskie odmiany, szczególnie sombre i bronde.

Farby do włosów

Koloryzacja włosów jest jedną z najskuteczniejszych metod odmiany wyglądu. Niektórzy wybierają farbowanie, aby ukryć siwe włosy, inni – aby podkreślić i ożywić naturalny kolor, jeszcze inni zaś traktują to jako całkowitą metamorfozę. Bez względu jednak na nasze pobudki, warto jest poznać podstawowe informacje o farbach do włosów, które pozwolą nam osiągnąć zamierzony efekt: Farby do włosów. Ciekawe i cieszące się coraz większą popularnością, są farby do włosów bez amoniaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tweety