Poradnik dla fryzjerów, stylistów oraz właścicieli salonów fryzjerskich

Jak znaleźć pracę w zawodzie fryzjera

Jak znaleźć pracę w zawodzie fryzjera

W dobie kultu urody i zadbanego, wysportowanego ciała, atrakcyjny wygląd jest gwarantem sukcesu – nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Puszysta, lśniąca, dobrze ostrzyżona fryzura, dopasowana do typu urody, to, niewątpliwie, ogromny atut. Dlatego też, dobry fryzjer, nie musi martwić się o reklamę swojego salonu – w tym wypadku świetnie sprawdza się marketing szeptany, bo zadowolone klientki chętnie polecają przyjaciółkom usługi profesjonalisty. Jak znaleźć pracę w zawodzie fryzjera? W poniższym tekście można znaleźć wiele praktycznych wskazówek dla osób, które chciałyby – lub już stawiają pierwsze kroki w tym zawodzie i zastanawiają się z jakich opcji zawodowych mogą skorzystać.
Szeroki wachlarz możliwości
Na rynku pracy dostępnych jest wiele ofert, zarówno dla doświadczonych profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fryzjerstwem (wiele salonów chętnie szkoli młodych pracowników). Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które podpowiedzą, jak znaleźć zatrudnienie.

1. Praktyki z możliwością przedłużenia współpracy

Nieodłącznym elementem zawodu fryzjera są praktyki, które są uzupełnieniem zajęć teoretycznych, odbywających się w szkołach fryzjerskich. Jest to świetna możliwość na zdobycie cennego doświadczenia, ale także szansa na dalszą współpracę. Warto zatem wykazywać się zaangażowaniem, chęcią do nauki i rozwoju, a przede wszystkim odpowiednimi predyspozycjami. Jeżeli dodatkowo pokażesz, że praca z ludźmi sprawia Ci przyjemność, a klienci zauważą Twój uśmiech i życzliwość, szanse na zatrudnienie będą bardzo wysokie. Poszukując praktyk warto dokonać rozeznania, czy dany salon ma zapotrzebowanie na nowych pracowników lub stażystów, z którymi będzie mógł przedłużyć współpracę. Prawdopodobieństwo uzyskania zatrudnienia w takim miejscu jest znacznie większe niż w salonach, w których już jest komplet fryzjerów.

2. Networking

Praktyki w salonie są szansą na zdobycie doświadczenia, ale także na poznanie nowych ludzi, którzy, mogą podzielić się swoja wiedzą oraz z którymi można wymienić się wartościowymi informacjami. Jeżeli ktoś z nich zna salon w którym właśnie poszukiwany jest fryzjer, może Cię zarekomendować lub podpowiedzieć, gdzie warto szukać zatrudnienia. Osoby z kilkunastoletnim stażem pracy z pewnością posiadają obszerną wiedzę branżową, a wiele z nich pracowało w niejednym salonie, dlatego warto zadawać im wiele pytań, gdyż zdobyte w ten sposób informacje mogą okazać się bardzo przydatne w procesie poszukiwania pracy.

3. Ogłoszenia

Jak powszechnie wiadomo, Internet jest nieocenionym źródłem informacji oraz inspiracji. Na wielu specjalistycznych portalach widnieją dziesiątki ogłoszeń z ofertami pracy z których można dowiedzieć się m.in. jakie wymagania należy spełniać, w jakiej lokalizacji znajduje się salon oraz jaka forma zatrudnienia jest przewidziana w umowie. Niektóre firmy wymagają od kandydatów nie tylko nadesłania CV, ale także swojego portfolio, dlatego w czasie pracy warto robić zdjęcia pokazujące efekty starań (przed wykonaniem usługi oraz po).

4. Fora internetowe oraz fanpage na portalach społecznościowych

W sieci istnieje wiele profesjonalnych forów, na których zarówno profesjonaliści, jak i adepci fryzjerstwa dzielą się swoimi doświadczeniami. Warto zatem założyć sobie konto na wybranych portalach, by móc swobodnie się z nimi komunikować. Dzięki temu, można mieć przekrój wielu różnorodnych opinii na temat niektórych miejsc pracy oraz tego, gdzie warto szukać zatrudnienia. Ofert pracy można także szukać na fanpage’ach salonów fryzjerskich dostępnych na portalach społecznościowych. W dobie Internetu, większość salonów posiada profile w social mediach, dlatego jeżeli interesuje cię praca w konkretnym miejscu, warto zacząć je obserwować, by na bieżąco widzieć czy pojawiają się nowe propozycje pracy. Koleją możliwością jest dołączenie do grup fryzjerów, którzy zrzeszają się również za pomocą social mediów.

5. Strony salonów fryzjerskich

Niektóre salony posiadają na swoich stronach zakładkę „praca” lub „kariera”, gdzie udostępniane są aktualne oferty pracy, co umożliwia bezpośrednie wysłanie CV do potencjalnego pracodawcy. W wielu przypadkach jest to lepsze rozwiązanie niż aplikowanie za pośrednictwem portali z ogłoszeniami, na których wiele ofert jest anonimowych (nazwa miejsca pracy nie zawsze jest podawana). Warto również dodać, że wiele firm oferuje początkującym fryzjerom profesjonalne szkolenia, które przygotują ich do pracy w konkretnym środowisku, dlatego nie należy się obawiać, że brak doświadczenia może kogoś dyskwalifikować w procesie rekrutacji.
Jeżeli jesteś adeptem fryzjerstwa i właśnie poszukujesz pracy oraz chcesz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki tego ponadczasowego zawodu, zajrzyj na: https://jestem.fryzjerembo.pl/praca/ .

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tweety