Poradnik dla fryzjerów, stylistów oraz właścicieli salonów fryzjerskich

Metody przedłużania włosów

Najpopularniejsze metody przedłużania włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to częsty zabieg wśród klientek salonów fryzjerskich. Przedłużanie (czasem doczepianie) włosów można wykonać na różne sposoby.

Do decyzji o wyborze metody należy podejść z należytą uwagą. Postaramy się przedstawić obszerną wiedzę jeśli chodzi o metody przedłużania włosów, pomożemy dopasować metodę do stylu życia oraz przyzwyczajeń. Najważniejszym aspektem jest jednak bezpieczeństwo. Ważne również aby po zabiegu tak dbać o włosy, aby zachować trwałość łączeń.

Najczęściej wykorzystywane włosy to włosy dziewicze – słowiańskie oraz rosyjskie, gdyż ich jakość jest na prawdę bardzo wysoka. Wykorzystuje się również włosy europejskie, lecz ich okres noszenia nie jest tak długi jak słowiańskich, a także konieczne jest poświęcenie im więcej czasu.

metody przedłużania włosów

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

W metodzie ultradźwiękowej istotne jest zjawisko „zimnej fuzji”. Urządzenie poprzez emisję ultradźwięków zespala keratynę lub lateks a także powoduje obkurczenie się tulejek termokurczliwych łącząc pasmo włosów z naturalnymi włosami klientki. Dzięki temu zjawisku możemy pominąć zgrzewarkę, więc nie narażamy włosów i skóry głowy klientki na działanie ciepła. Łączenia przy przedłużaniu włosów metodą ultradźwiękową są mało wyczuwalne i dość płaskie. Metoda pozwala na noszenie od 2 do 4 miesięcy.

Przedłużanie włosów metodą keratynową

Doczepianie włosów metodą keratynową jest odpowiednie jeśli interesuje nas efekt na kilka tygodni. Jeśli będziemy pielęgnować pasma utrzymają one witalność do 3 miesięcy. W przeciwieństwie do innych popularnych metod (clip in, przedłużania metodą kanapkową) zwalniają nas z obowiązku układania fryzury każdego dnia od początku. Jest więc dobrym rozwiązaniem jeśli nie interesuje nas efekt na jeden dzień, lecz również na codzień. Polecam stronę, gdzie znajduje się więcej informacji na temat tego, czym charakteryzuje się keratynowe przedłużanie włosów.

Przedłużanie włosów metodą clip in

Doczepiane włosy Clip In to ciekawa technika, pozwalająca na dość szybkie osiągnięcie efektu i przygotowanie fryzury. Wystarczy pasmo włosów ulokować w odpowiednim miejscu i zacisnąć klips. Żywotność jest tutaj nieco dłuższa i wynosi od kilku miesięcy do roku. Jest to uzależnione od częstotliwości wykorzystywania pasm włosów. Spore znaczenie ma też oczywiście pielęgnacja. Szczegółowy opis tej metody znajdziemy tutaj: przedłużanie włosów clip in.

Przedłużanie włosów metodą na mikroringi

Jest to metoda w której nie używa się zgrzewarki, a zamiast niej cążek zaciskających. Metoda sprowadza się do mocowania doczepianych pasm przy użyciu metalowych obrączek.

Rozmiar mikroringów, a także ich rodzaj jest dobierany do grubości i struktury włosa. Istotne jest, aby pasemko włosów nie było cieńsze od pasemka do przedłużania. Istnieje wówczas ryzyko, że pod wpływem ciężaru doczepianego pasemka, uszkodzimy nasze włosy. Szczegółowy opis tej metody znajdziemy tutaj: przedłużanie włosów mikroringi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tweety