Poradnik dla fryzjerów, stylistów oraz właścicieli salonów fryzjerskich

Sombre – koloryzacja którą pokochasz

Sombre czy Ombre

Coraz więcej mówi się o koloryzacji sombre, która ma być bardziej naturalniejszą odmianą ombre. Ale jakie tak na prawdę są różnice?
Chodzi o stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady i na końcach włosów. Ombre daje bardzo mocny efekt i dynamiczne przejście między kolorami. Przejście jest wyraziste także ze względu na kolory. Brązy łączone z jasnym blondem to dość częsta aranżacja. Nie wszyscy czują się swobodnie w aż tak mocnej różnicy tonów, dla nich sombre będzie strzałem w dziesiątkę. Sombre ma znacznie delikatniejsze przejście, dla przykładu w poprawnym sombre mamy nie więcej niż jeden ton różnicy między nasadą a końcówkami. Nie można się więc oprzeć wrażeniu, że sombre będzie wyglądać zdecydowanie bardziej naturalnie… i tak jest w istocie.

Długie włosy

Nowa koloryzacja będzie wyglądać dobrze przy praktycznie każdej długości włosów – może poza bardzo krótkimi, jednak najlepszy efekt osiągniemy, gdy włosy są dłuższe niż do ramion. Im dłuższe, tym lepiej. Dodatkowo efekt zwiększy się przy wykonaniu cieniowania. Dłuższe i krótsze warstwy dadzą bardziej naturalny efekt, gdyż rozjaśnione końcówki nie będą pojawiały się w tej samej linii. Ważne jest aby unikać efektu dip-dye (włosy zanurzone w farbie).

Galeria

Zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów… przejdźmy więc do galerii:

sombre blond

sombre długie włosy

trend koloryzacji

Przejdź do pełnej galerii Galeria Sombre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tweety