Poradnik dla fryzjerów, stylistów oraz właścicieli salonów fryzjerskich

Wob zyskuje na popularności

Pierwszy raz słyszysz o czymś takim jak wob? To bardzo źle. A jeśli podpowiem Ci, że najpierw był bob, potem lob, a teraz wob. Z pewnością już wiesz, w którym kościele dzwoni. Odpraw więc porządne modły, aby swoim klientom serwować idealną fryzurę, jedną z najmodniejszych w ostatnich miesiącach.

Wavy-Bob1

Co to jest wob?

Wob inaczej zwany wavy bob. Następca boba i loba (long bob). Wszystkie te fryzury wyróżnia charakterystyczna długość oraz sposób cięcia. Wyróżnikiem woba są pofalowane włosy. W tym roku to zdecydowanie jedna z najmodniejszych fryzur, dla których swoje włosy poświęciła sama Beyonce.

Beyonce_wob

Wob dobrze prezentuje się w lekkim nieładzie z asymetryczną grzywką. Grzeczny wob nie jest już tak piękny i kuszący.

O co chodzi z tym bobem?

Od kilku lat obserwujemy swego rodzaju renesans cięcia nazywanego „bobem”. Po prostu fryzura dobrze wygląda na głowie prawie każdej kobiety. Do fryzur typu bob nadają się zarówno delikatne włosy, jak i fale oraz loki.

Wavy-Bob2

Fryzurę na „boba” może wykonać tylko doświadczony fryzjer. Mimo że jego uczesanie nie wymaga zaangażowania, to chodzi o to, że nieodpowiednie cięcie uwidoczni wszystkie niedoskonałości rysów twarzy. Dobrze wykonany bob jest w stanie dobrze ukryć mankamenty w budowie twarzy (np. spiczasta broda). Idealnie wykonana fryzura zapewni klientowi / klientce łatwe układanie fryzury. Co więcej, każdy bob u kobiety będzie wyglądał zupełnie inaczej, niezależnie od tego czy ma grzywkę czy jej nie ma.

"Young Adult" World Premiere

Uniwersalność fryzury spowodowała, że pokochały ją gwiazdy. Największą fanką uczesania na boba jest Victoria Beckham. W bobie mogliśmy też oglądać Katie Holmes. Tu jednak chodzi o „klasycznego boba”. Long boba upodobały sobie Gwyneth Paltrow i Jessica Alba. Reprezentantką stylu wavy bob jest wspomniana Beyonce, która poświęciła temu cięciu naprawdę długie włosy.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tweety